Filtruj według

Rodzaj

Rodzaj

Wykończenie

Wykończenie

Miejsce stosowania

Miejsce stosowania

Kolor

Kolor

Grubość (cm)

Grubość (cm)

Szerokość (cm)

Szerokość (cm)

Długość (cm)

Długość (cm)

Cena

Cena

  • 3,00 zł - 80,00 zł

Płytki z łupka

Aktywne filtry

Łupek to kamień naturalny cechujący się złupkowaceniem. Naturalne nawarstwienie skały, które całkowicie stworzone zostało, przez matkę naturę. Barwna kolorystyka i duże zróżnicowanie odcieni, sprawia, że pytki z łupka to doskonały kamień ozdobny. Najpiękniej wyglądają w naturalnym wykończeniu. Łupane powierzchnie, tworzą ciekawe różnorodne i bardzo strukturalne wzory na płytce kamiennej.

W naszej ofercie znajduje się bardzo szeroki wybór płytek z łupka. Posiadamy różne wykończenia i formaty. Szczególnie polecamy naturalne, łupane wykończenie, które idealnie podkreśla charakter i pokazuje urok tego nietuzinkowego kamienia naturalnego. Szlifowane wykończenie doskonale sprawdza się na płytki podłogowe, w tym wykończeniu są gładkie, satynowe, o równej powierzchni. Naturalne wykończenie ma bardzo dynamiczną strukturę, zróżnicowane grubości i wyrazistą nierówność. W łupanym wykończeniu płytki z łupka doskonale sprawdzają się na ścianach wewnętrznych. Nie da się przejść nie zauważając tych płytek, stanowią we wnętrzu niezwykle oryginalną dekoracje, dlatego polecamy ich użycie na ściankach dekoracyjnych, w salonach, łazienkach, sypialniach i kuchniach. Doskonale wyglądają jako okładziny kominkowe. Nadadzą oryginalny wygląd ściance telewizyjnej lub ozdobią przedpokój.

Płytki z łupka zalecane są również do zamocowania na elewacjach budynków. Zewnętrzne fasady z łupków wyglądają bardzo ciekawe. Nierówności płytek oraz ich bogactwo kolorystyczne stanowi nietypową ozdobę domu i może być ciekawą alternatywą dla powszechnie stosowanych tynków strukturalnych czy farb. Łupek jest stosunkowo lekkim kamieniem, dlatego montaż płytek do ściany nie powinien stanowić problemu. Pytki możemy przykleić bezpośrednio do ściany, na której wcześniej zamontowane zostało docieplenie.

Rozróżniamy zwykłe łupki – matowe, oraz łupki kwarcytowe. Te drugie zawierają w sobie drobiny kwarcu, dlatego delikatnie połyskują, mienią się i pięknie odbijają światło. Łupki kwarcytowe ciekawie prezentują się na zewnątrz, połyskując w naturalnym świetle, o każdej porze dnia będą wyglądały nieco inaczej. Zmieniając się w zależności od natężenia, ilości i konta padania światła. Doskonale sprawdzą się również jako okładziny na murki, podmurówki, płoty, ogrodzenia.