Filtruj według

Producent

Producent

Kolor

Kolor

Szerokość (cm)

Szerokość (cm)

Długość (cm)

Długość (cm)

Cena

Cena

  • 28,00 zł - 290,00 zł

Gresy drewnopodobne

Aktywne filtry

Płytki drewnopodobne do złudzenia przypominają drewno, a nawet posiadają niezwykle podobną strukturę i wygląd. Cieszą się coraz większą popularnością, która z roku na rok rośnie, ponieważ są i tańsze, i łatwiejsze w pielęgnacji. Co więcej, z powodzeniem można nimi wykładać posadzki i ściany w pomieszczeniach, w których jest duża wilgoć i trudniejsze warunku do utrzymania naturalnego drewna, takich jak kuchnia czy łazienka. Drewno naturalne, które jest odporne na trudne warunki, to egzotyczne, niestety jest również dość drogie. Dlatego płytki drewnopodobne stanowią świetną dla niego alternatywę.

Producenci płytek ceramicznych prześcigają się w udoskonalaniu swoich wyrobów. Także dla płytek drewnopodobnych udoskonalono produkcję, wykorzystując np. technologię druku cyfrowego. W efekcie czego, każda płytka może wyglądać niepowtarzalnie. Płytki ceramiczne podobne do naturalnych drewnianych desek dają mnóstwo możliwości aranżacyjnych, ponieważ dostępne są w wielu kolorach i wzorach. Doskonale odzwierciedlają naturalny urok, barwę, słoje czy nawet niedoskonałości, które posiada natura czyli sęki.

Płytki drewnopodobne imitują deski o różnej długości. Do najczęstszych wymiarów należą: 120x24, 90x22, 100x25, 90x20 cm Większy rozmiar płytek przekłada się na mniejszą ilość pracy, a więc także niższe koszty. Równie istotna jest odpowiednio dobrany odcień fugi, by była ona jak najmniej widoczna na powierzchni. Płytki najczęściej układamy z przesunięciem, często do 1/3 długości w stosunku do sąsiadującej płytki w poprzednim rzędzie. Ogromnymi zaletami takich płytek drewnopodobnych jest to, że można je stosować tam, gdzie drewniane nie zawsze się sprawdzają. Chodzi zwłaszcza o wilgotne i podatne na zabrudzenia pomieszczenia, jak kuchnia i łazienka. Są jak gres niezwykle odporne na zarysowania. Łatwość w utrzymaniu czystości, wystarczy je odkurzyć i przemyć. Dobrze współgrają w ogrzewaniem podłogowym. Gresy drewnopodobne można również zamontować również przy kominku, lub pod kozą.