Dlaczego warto ułożyć kamień naturalny na podłodze ?

Wybierając podłogę do wnętrz warto wziąć pod uwagę takie właściwości produktu jak oryginalna struktura, twardość, wytrzymałość i oczywiście walory estetyczne. Bezkonkurencyjne w tych kategoriach są kamienie naturalne, które charakteryzują się mnogością kolorów oraz zróżnicowaną strukturą. Płytki kamienne, przycinane są do różnych formatów - mogą być prostokątne i kwadratowe. Efekt wizualny kamienia naturalnego zależny jest od rodzaju surowca np. marmur, granit, trawertyn, łupek, piaskowiec, jego wymiaru oraz obróbki. Ten ostatni wpływa na rodzaj wykończenia powierzchni, mogą one być: polerowane, szlifowane (matowe), bębnowane (postarzane). Jednak odbiór wizualny płytek kamiennych to nie wszystko. Liczy się również jego walor użytkowy.

płytki marmurowe kamienne naturalne diana royal

Płytki z kamienia naturalnego charakteryzują się bardzo dużą trwałością i wytrzymałością a do tego jego wielkim atutem jest piękne „starzenie się” produktu. Wraz z upływem lat, kamień szlachetnieje i uwydatnia się jego struktura. Żeby cieszyć się kamieniem naturalnym przez długie lata, należy jednak pamiętać o odpowiedniej i regularnej impregnacji. Dużą zaletą kamiennych podłóg jest również fakt, że jeżeli zainwestujemy w materiał odpowiedniej grubości, możemy odnawiać go wielokrotnie – wystarczy w tym celu odświeżyć jego zewnętrzną warstwę.

płytki marmurowe kamienne naturalne crema marfil

Do wnętrz mieszkań i domów jednorodzinnych polecany jest np. marmur, który ma bardzo ciekawą gamę kolorystyczną a charakterystyczne użylenia dodają mu szlachetności. Marmur jest jednak kamieniem wymagającym i trzeba go odpowiednio pielęgnować i impregnować. Należy jednak pamiętać, że marmur zastosowany w miejscach często uczęszczanych, zwłaszcza w ciągach komunikacyjnych, powinien być często i dokładnie zamiatany. Inaczej na jego powierzchni pojawią rysy i pęknięcia, a straci ona także swój blask i stanie się matowa. W związku z tym nie poleca się marmuru do zastosowania na zewnątrz, np. na tarasie.

płytki granitowe kamienne naturalne crystal grey

Zdecydowanie twardszym kamieniem, odpornym na uszkodzenia mechaniczne jest granit. Łatwo utrzymać go w czystości bez szkody dla jego powierzchni. Jest odporny na działanie tłuszczów, kwasów, mrozu, wilgoci oraz wszelkich detergentów. Nie straszne jest mu wahania temperatur, nie grozi mu również pękanie. Ze względu na jego właściwości można stosować go na zewnątrz np. na tarasach. 

płytki kamienne granitowe schody naturalne brąz królewski

Jeśli chcemy postawić na kamień o zróżnicowanej i ciekawej strukturze postawmy na łupek, który naturalnie się rozwarstwia tworząc nierówną powierzchnię. Na posadzkę podłogową poleca się również trawertyn, który ze względu na mikro dziurki pięknie imituje antyczną podłogę i nadaje pomieszczeniom elegancji.

płytki z łupka kamień naturalny black

Podłoga z kamienia naturalnego jest trwała i odporna i można cieszyć się nią przez wiele lat. Kamień naturalny z powodzeniem można stosować w holu, kuchni i łazience. Ze względu na doskonałe zdolności magazynowania ciepła pod podłogą kamienną można zainstalować ogrzewanie podłogowe.

płytki trawertynowe kamienne naturalne classic

Comments

Leave your comment