Zalety zewnętrznych schodów z granitu.

Zewnętrzne schody to wizytówka naszego domu. Każdy gość czy domownik wchodząc do domu musi z nich skorzystać . Dlatego tak ważne jest aby łączyły ze sobą kilka ważnych cech. Przede wszystkim zależy nam na tym by były ponadczasowe, bezpieczne i odporne, oraz mało uciążliwe w utrzymaniu czystości. Te wszystkie cechy odnajdziemy w granicie, jednym z najbardziej trwałych kamieni naturalnych.

Granit nie bez powodu jest jednym z najbardziej popularnych okładzin stosownych na zewnętrzne schody czy tarasy. Szeroki wybór kaloryczny, oraz możliwość dokonania na tym gatunku kamienia wiele różnych obróbek, sprawia, ze łatwo dostosujemy elementy granitowe do naszych potrzeb. Głównym atutem schodów z granitu jest ich ponadczasowość, zarówno pod względem wizualnym jak i wytrzymałościowym. Jest to kamień o bardzo wysokich odpornościach na wiele czynników zewnętrznych jak: czynniki atmosferyczne, takie jak: mrozy, wilgoć, kwaśne deszcze, jak i również na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne.

Schody do domu to inwestycja oraz wybór, który podejmujemy na wiele lat. Dlatego warto wybrać ponadczasowy materiał. Niezależnie od tego, czy chcesz klasyczny, tradycyjny styl, czy też ultranowoczesny wygląd, kamień naturalny może zapewnić piękne, trwałe schody, które będą piękną wizytówką domu. Schody kamienne wcale nie muszą być drogą inwestycją. Jeśli korzystamy z oferty gotowych elementów granitowych to cena płytek jest zbliżona do ceny płytek ceramicznych.

Warto zwrócić uwagę na bardzo ważną cechę, jakie powinny mieć zewnętrzne schody kamienne. Powinny być bezpieczne w użytkowaniu, czyli antypoślizgowe. Dlatego zalecane jest użycie płytek i trepów granitowych w wykończeniu płomieniowanym, strukturalnych, antypoślizgowym. Antypoślizgowa powierzchnia sprawia, że granit ​​jest idealnym materiałem nie tylko na schody i tarasy, ale może być wykorzystany również na ścieżki lub chodniki.

W ofercie posiadamy gotowe płytki granitowe, oraz granitowe stopnice w wielu kolorach. Najbardziej popularne to granit Crystal Grey, granit Brąz Królewski oraz płytki granitowe Padang Dark.

Gotowe stopnice granitowe to bardzo wygodnie i stosunkowo tanie rozwiązanie, które jest praktycznie niezniszczalne, przetrwają stulecia, o czym możemy przekonać się, gdy podczas wakacyjnych podróży stąpamy po średniowiecznych klatkach schodowych z kamienia.

Stworzenie spójnego wyglądu zewnętrznej przestrzeni wokół domu staje się łatwiejsze, ponieważ możemy łatwo dobrać płytki granitowe oraz stopnice granitowe w różnych kolorach  wykończeniach, z których możemy ciekawie stworzyć dowolną kombinację odpowiednio dopasowaną do Twojego domu.

Galeria zdjęć z użyciem kamienia na schodach.

 

Comments

Leave your comment