Zalety płytek marmurowych w Twoim wnętrzu.

Marmur od zawsze utożsamiany był z bogactwem, elegancją i luksusem. Wykorzystywany w budownictwie od najstarszych lat, niegdyś zdobił ściany starożytnych świątyń oraz pałaców. Był wykorzystywany również do tworzenia sztuki, np. w słynnych rzeźbach Michała Anioła. Dzięki swojej ponadczasowości i nieprzemijającej modzie, urokowi i elegancji jaką wnosi do wnętrza, po dziś dzień wykorzystywany jest we wnętrzach naszych domów.

Marmur to jeden z wielu gatunków kamieni naturalnych wykorzystywanych w budownictwie. Powstały miliony lat temu, dziś jest wydobywany, poddawany obróbce, która uwydatnia jego naturalne piękno i dostosowuje do naszych potrzeb. Jest skałą metamorficzną, która powstała z przeobrażenia wapieni, rzadziej dolomitów. Składa się głównie z krystalicznego kalcytu lub dolomitu. Piękno marmuru tkwi w jego unikalności i wyjątkowości. Każda płytka marmurowa jest unikatowa, niepowtarzalna, ponieważ została stworzona przez naturę. Bogactwo dostępnych kolorów, różnorodność użyleń oraz sposobów obróbki, sprawia, że bez problemu dopasujemy go do każdej aranżacji wnętrza. Płytki kamienne, marmurowe mogą mieć bardziej lub mniej jednolity wygląd w zależności od rodzaju oraz jakości. Płytki poddane większej selekcji mają bardziej równomierną kolorystykę i delikatniejsze użylenie, dzięki czemu idealnie nadają się do zastosowania na przykład jako blaty kuchenne. Marmur jest stosunkowo miękkim i porowatym materiałem, podatnym na plamienie, lub ścieranie. W związku z tym by cieszyć się dłużej urokiem czystego kamienia należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu płytek marmurowych poprzez impregnację. Jednakże warto podkreślić fakt, iż jednym z najbardziej cenionych w kamieniu naturalnym, w tym także w płytkach marmurowych, atutem jest ich trwałość. Płytki marmurowe mają tą przewagę, nad podsadzką z płytek ceramicznych, że w łatwy sposób możemy je odświeżyć. Wyszlifować i ponownie wypolerować, sprawiając, że wszelkie powierzchniowe zanieczyszczenia oraz rysy zostaną usunięte, a podłoga będzie wyglądała jak nowa. Biorąc pod uwagę  ten atut cena płytek marmurowych w przeliczeniu na trwałość i elegancję jaką wnoszą do wnętrza nie jest wcale wysoka.

Szeroki wybór kolorów oraz wykończeni jakie możemy uzyskać na powierzchni marmuru, sprawia, że łatwo możemy zastosować płytki marmurowe do równych pomieszczeń. Dzięki swojemu naturalnemu pięknu, płytki marmurowe doskonale sprawdzą się jako ozdoba łazienki, kiedy zastosuje je na ścianach i podłogach tego pomieszczenia. Ciekawie wglądają również jako elementy dekoracyjne na przykład: zastosowane pod prysznicem, wokół lustra czy obudowa sanitariatów na systemach podwieszanych. W ofercie posiadamy bardzo szeroki wybór kolorystyczny płytek marmurowych. W zależności od projektu wnętrza oraz naszych upodobań możemy wykorzystać biały marmur Snow White, który z łatwością komponuje się z tytułu swojego wybarwienia z wszystkimi innymi kamieniami naturalnymi. Z białych marmurów proponujemy również zwrócić uwagę na marmur Zebra, lub Myra, które bardzo elegancko wyglądają w salonach, na podłogach w kuchni oraz jako płytki w łazience. Marmur Diana Royal lub Crema Marfil w klasycznych, ciepłych kolorach, w odcieniach beżu bardzo przytulnie komponują się w salonach w połączeniu z drewnem. Natomiast najmodniejsze w tym sezonie kolory szarości odnajdziemy w marmurach Silver Shadow, Mugla oraz Grey Wood. Nero Marquina to intensywnie czarny marmur z białymi żyłami.

Marmur nadaje każdemu wnętrzu. By cieszyć się nim na długo. Należy pamiętać o prawidłowej i regularnej konserwacji kamienia naturalnego. Niezależnie czy użyje się go, jako blatu kuchennego, płytek ściennych czy podłogowych można być pewnym, że dom nabierze luksusowego wyglądu a wszyscy goście będą zachwyceni jego stylem i elegancją.

Comments

Leave your comment