Płytki z łupka na podłogę.

Łupek jest naturalnym kamieniem naturalnym. Jest to skała metamorficzną, czyli powstaje przez długi okres czasu z innych istniejących rodzajów skał i minerałów takich jak: kwarc, mika, muskowit, kalcyt, a często biotyt, chloryt, hematyt i piryt, z okazjonalnymi przypadkami apatytu, grafitu, kaolinitu (główny minerał w ceramicznej glinie), magnetytu, cyrkonu i skalenia. Ta mieszanka naturalnie przez naturę kompresowana przez długi okres czasu pod wpływem ciepła i ciśnienia, aż do połączenia w jednorodny, drobnoziarnisty kamień, który znamy jako łupek. Łupek to trwały, drobny i kruchy kamień, który występuje w szerokiej gamie kolorów, w zależności od rodzaju składu i minerałów danego łupka. Często jest czarny, ciemnozielony i szary, ale może również zawierać przykłady czerwieni, purpury, złota i niebieskiego. Łupek jest wydobywany w dużych płytach, które następnie są rozcinane, na płytki. Łupek wydobywany jest na całym świecie, duże bogactwo tego zasobu posiadają Indie. Płytki z łupka znajdują swoje zastosowanie nie tylko na podłogach i ścianach, ale również jako pokrycia dachowe i elewacje zewnętrzne. Łupek jest prawdopodobnie najczęstszym naturalnym kamieniem w powszechnym użyciu.

Podłogi obłożone płytkami z łupka są cenione za wyjątkowe i szczególne piękno. Ogromna paleta dostępnych kolorów i stylów sprawia, że ​​podłogę z łupka można dopasować do niemal każdego stylu. Kamień naturalny, łupek znakomicie sprawdzi się na podłodze, w niemalże każdym wnętrzu. Wszechstronność podłóg łupkowych rozciąga się od holi, salonów, po sypialnie, kuchnie, garaże.

Płytki z łupka możemy zastosować w niemalże każdym pomieszczeniu w domu. Jak każdy kamień naturalny płytki z łupka bardzo dobrze reagują na ogrzewanie podłogowe. W swojej strukturze zachowują ciepło i oddają je otoczeniu jeszcze długo po wyłączeniu ogrzewania podłogowego. Nie straszna im wilgoć i woda, dlatego spokojnie możemy zamontować je w łazienkach, nawet bezpośrednio pod prysznicem. Odpowiedni impregnacja kamienia sprawi, że płytki będą niemalże niechłonne i łatwe w utrzymaniu czystości.

płytki łupek podłoga black

Rustykalny styl jaki zalewnia łupek, sprawia, że poczujemy się bardzo swobodnie w każdym wnętrzu gdzie zostanie zastosowany. Dzięki strukturze i różnorodności kolorystycznej, trudniej niż na innych posadzkach dojrzeć zniszczenia w podłodze wykonanej z łupka. Jest to doskonała wykładzina podłogowa dla osób ze zwierzętami domowymi, ponieważ nie muszą one się obawiać, że pazury pupila podrapią powierzchnię podłogi, jak w przypadku na przykład użycia podług drewnianych. Ponadto łupek jest doskonałą opcją dla osób cierpiących na alergie, ponieważ jest odporny na bakterie i łatwy do czyszczenia. Łupek jest również ognioodporny, dzięki czemu Twój dom będzie bezpieczny.

Montaż płytek z łupka nie jest skomplikowany, jednakże zalecane jest zlecenie układania płytek kamiennych firmom kamieniarskim. Posadzkę przykleja się do podłoża specjalnym klejem do kamienia o wysokiej elastyczności. Podłoga z łupka może być piękną i unikatową posadzką, która może dodać charakteru i wartości do różnorodnych wnętrz i przestrzeni zewnętrznych. Obok łupka nie da się przejść obojętnie, dzięki swojemu urokowi, może stanowić niezwykłą dekorację każdego wnętrza.

Comments

Leave your comment