Płytki z kamienia naturalnego na elewację.

Kamień elewacyjny to ponadczasowy materiał, który nada atrakcyjny wygląd i jednocześnie pozostanie odporny na czynniki atmosferyczne. Można go stosować na całości ścian lub na jej części, jako element dekoracyjny podkreślający architekturę budynku. Odpowiednio użyty i zabezpieczony kamień elewacyjnych to jeden z najtrwalszych materiałów, także jego pięknem można się cieszyć przez wiele lat. Jest alternatywą dla popularnego tynku, który aby zachował swój urok trzeba często odświeżać. Kamień elewacyjny, po wcześniejszej impregnacji, wystarczy umyć myjką ciśnieniową. Elewacja wykonana z kamienia naturalnego dodaje indywidualnego stylu oraz podkreśla charakter każdego budynku.

Kamienie, które nadają się do użycia na elewacji to: granit, łupek, marmur, trawertyn, wapień, piaskowiec. Materiały te mogą występować w płytkach, np. 60x30 cm, 60x40 cm, jak również w panelach elewacyjnych w formacie 10x36 cm.

kamień elewacyjny naturalny black łupek panel dekoracyjny

Poza ścianami, należy pamiętać również o cokołach i ścianach piwnicznych. Zazwyczaj podkreślamy je inaczej niż pozostałą część domu. Wybierając materiał na te fragmenty elewacji, trzeba kierować się jego trwałością na uszkodzenia mechaniczne, odpornością na wilgoć oraz łatwością w utrzymaniu czystości. Wszystkie te cechy posiadają elewacyjne płytki kamienne. Zarówno format płytek jak i ich kolor sprawią, że wykończenie nimi niskich partii domu, zostaną odebrane, jako solidne podłoże.

kamień elewacyjny naturalny łupek panel deoli green

Nie można również zapomnieć o strefie wejścia do domu, która jest wizytówką każdej posesji. Ze względu na częste użytkowanie, ta część domu narażona jest na brud i uszkodzenia mechaniczne. Do jej aranżacji warto wybrać, więc materiał cechujący się dużą trwałością. W tym przypadku również idealnie sprawdzą się płytki kamienne

kamień elewacyjny naturalny piaskowiec yellow

Materiały kamienne nadają się do zastosowania nie tylko na zewnątrz ale również w środku. Idealnie sprawdzą się przy aranżacji kominka czy ścianek dekoracyjnych.

kamień elewacyjny naturalny łupek panel dekoracyjny black

Comments

Leave your comment